Sähköturvallisuustutkintojen järjestäjät 18.4.2024

 

Sähköturvallisuustutkintoja 18.4.2024 järjestävät tahot on lueteltu tällä sivulla sen jälkeen, kun ilmoittautuminen tentin järjestäjäksi aukeaa.

 

Huom. Järjestäjäksi voi ilmoittautua toimija, jonka Tukes on jo hyväksynyt tutkinnon järjestäjäksi.

Obs! Läroinrättningar som Tukes redan har godkänt som examensanordnare kan anmäla sig som anordnare.
 

Tutkinnon järjestäjiksi hyväksytyt toimijat ilmoittautuvat tämän Webropol-linkin kautta.

Ilmoittautuminen tutkinnon järjestäjäksi tulee tehdä viimeistään 4.4.2024. Jos ilmoittautumisen haluaa peruuttaa, se tulee tehdä 11.4.2024 mennessä.

Arrangörer godkända som examensanordnare anmäler sig vi denna Webropol-länk.

Anmälan om att bli examensanordnare ska göras senast den 4 april 2024. Om du vill återkalla din anmälan ska du göra det senast den 11 april 2024.

 

Viimeisin päivitys/sista uppadatering 26.2.2024 Laura Lähdekorpi.
 

Järjestäjäluettelo
Examenanordnaren

 

AEL-Amiedu Oy (Taitotalo), Helsinki

  • Tutkintotyyppi ja -kieli/Examens typ och -språk: S1, S2, S3 (suomi) (svenska)
  • Ilmoittautumislinkki/Anmälningslänkt: Taitotalo (taitotalo.fi)
  • Yhteyshenkilö/Kontaktpersonen: Margit Ojanen, margit.ojanen(at)taitotalo.fi, 0503742191

 

Careeria Oy, Porvoo

 

Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia, Jyväskylä

  • Tutkintotyyppi ja -kieli: S1, S2, S3 (suomi)
  • Ilmoittautumislinkki: S1, S2 ja S3
  • Yhteyshenkilö: Keijo Hattunen, keijo.hattunen(at)gradia.fi, 0403415370

 

Kaakkois-Suomen Ammattikorkeakoulu Oy (Xamk), Mikkeli ja Kotka

  • Tutkintotyyppi ja -kieli: S1 (suomi)
  • Ilmoittautuminen: Ilmoittaudu S1 tutkintoon Mikkeliin tai Kotkaan suoraan ko. paikkakunnan yhteyshenkilölle (S2 ja S3 tutkintoa ei voi suorittaa Xamkissa).
  • Yhteyshenkilö, Mikkeli: Kalle Pesonen, kalle.pesonen(at)xamk.fi, 0505974937
  • Yhteyshenkilö, Kotka: Jose Hernandez, jose.hernandez(at)xamk.fi, 0504733364

 

Keuda Koulutuspalvelut Oy, Kerava

  • Tutkintotyyppi ja -kieli: S2, S3 (suomi)
  • Ilmoittautumislinkki: S2 ja S3
  • Yhteyshenkilö: Tuomas Riihimäki, tuomas.riihimaki(at)keuda.fi, 0401524073

 

Koulutuskeskus Salpaus, Lahti

  • Tutkintotyyppi ja -kieli: S2, S3 (suomi)
  • Ilmoittautumislinkki: S2, S3
  • Yhteyshenkilö: Mika Rinne, mika.rinne(at)salpaus.fi, 0447080008

 

LAB Ammattikorkeakoulu, Lahti

  • Tutkintotyyppi ja -kieli: S1 (suomi)
  • Ilmoittautumislinkki: LAB (lab.fi)
  • Yhteyshenkilö: Petteri Valtonen, petteri.valtonen(at)lab.fi, 0447085034

 

Lappia, Kemi-Tornionlaakson koulutuskuntayhtymä, Kemi

  • Tutkintotyyppi ja -kieli: S1, S2 (suomi)
  • Ilmoittautumislinkki: Lappia (lappia.fi)
  • Yhteyshenkilö: Jani Harju, jani.harju(at)lappia.fi, 0503622302

 

Luksia, Länsi-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä, Nummela

  • Tutkintotyyppi ja -kieli: S2 (suomi)
  • Ilmoittautumislinkki: Luksia (Wilma, ilmoittautuminen)
  • Yhteyshenkilö: Jussi Elolampi, jussi.elolampi(at)luksia.fi, 0444386865

 

Metropolia Ammattikorkeakoulu Oy, Vantaa

  • Tutkintotyyppi ja -kieli: S1, S2 (suomi)
  • Ilmoittautumislinkki: S1 ja S2
  • Yhteyshenkilö: Ilkka Kinosmaa, ilkka.kinosmaa(at)metropolia.fi, 0505318375

 

Novida, Lounais-Suomen koulutuskuntayhtymä, Loimaa

  • Tutkintotyyppi ja -kieli: S2 (suomi)
  • Ilmoittautumislinkki: Novida (novida.fi)
  • Yhteyshenkilö: Markku Laiho, markku.laiho(at)novida.fi, 0409001284

 

Oulun ammattikorkeakoulu Oy (OAMK), Oulu

  • Tutkintotyyppi ja -kieli: S1, S2 (suomi)
  • Ilmoittautumislinkki: S1 ja S2
  • Yhteyshenkilö: Heikki Kurki, heikki.kurki(at)oamk.fi, 0505513055

 

Pohjoisen Keski-Suomen ammattiopisto, Äänekoski

  • Tutkintotyyppi ja -kieli: S2, S3 (suomi)
  • Ilmoittautumislinkki: Poke (poke.fi)
  • Yhteyshenkilö: Antero Leppänen, antero.leppanen(at)poke.fi, 0406700907

 

Savonia-ammattikorkeakoulu Oy, Kuopio

  • Tutkintotyyppi ja -kieli: S1, S2 (suomi)
  • Ilmoittautumislinkki: Savonia koulutuskalenteri
  • Yhteyshenkilö: Niilo Kärkkäinen, niilo.karkkainen(at)savonia.fi, 0447855816

 

Valkeakosken ammattiopisto, Valkeakoski

  • Tutkintotyyppi ja -kieli: S2 (suomi)
  • Ilmoittautumislinkki: S2
  • Yhteyshenkilö: Marko Parkki, marko.parkki(at)vaao.fi, 0447061033